Zagreb

Utrka:

Pojedinačno i ekipno PH u supersprint kros triatlonu za ml. kadete, kadete

Pojedinačno i ekipno PH u sprint kros triatlonu za ml. juniore, juniore i seniore sa B licencom

Otvoreno pojedinačno PH u sprint kros triatlonu za sve starosne kategorije sa C licencom

Promo utrka A : kros duatlon za djecu do 16 godina

Promo utrka B : kros duatlon za natjecatelje starije od 16 godina

Protekle subote, dana 27.09.2014. godine u organizaciji Zagrebačkog triatlonskog saveza održana je izvrsna manifestacija ZGX3 unutar koje su se odvile utrke prvenstva Hrvatske u kros triatlonu, te promo utrke za sve dobne kategorije u kros duatlonu.

Natjecanje su otvorili naši najmlađi natjecatelji Leonarda Strenja i Pjeter Nua utrkom supersprint kros triatlona i oboje okončali na 6. mjestu u kategoriji kadetkinja, odnosno kadeta.

Odmah po završetku supersprinta, nastupila je utrka sprint kros triatlona za natjecateljice i natjecatelje sa B licencama. Naša ekipa “Mica mace” u sastavu Antonia Zaharija, Nika Begić i Zorana Težak osvojila je 1. mjesto u ženskoj konkurenciji. Zorana je kroz ciljnu ravninu prošla kao 1. u apsolutnom poretku djevojaka, dok je Antonia završila kao 4. u ukupnom poretku i 2. u kategoriji juniorki, te Nika kao 5. u ukupnom poretku i 2. u kategoriji mlađih juniorki.

Zorana je ovim rezultatom doprinjela najvišem klupskom ostvarenju uzevši i 4. ovogodišnji naslov prvakinje Hrvatske, tim više što ju je dan kasnije čekao težak nastup na biciklističkom maratonu “Parenzana CUBE” na kojem je također zauzela čelnu poziciju i odnijela pobjedu u ukupnom poretku.

Kao šlag na kraju, nastupila je Agata Begić u utrci sprint kros triatlona za natjecatelje sa C licencom i izvrsnim rezultatom zauzela 2. mjesto u ukupnom poretku i 1. u kategoriji Ž20.

Čestitke svim našim natjecateljicama i natjecateljima i mnogo sreće u samoj završnici sezone!