Mjesto održavanja:

Tiszaujvaros, Mađarska

Utrka:

Sprint triatlon

U sklopu TriWeek cjelotjednog triatlon festivala održane su utrke europskog juniorskog kupa, te ITU svjetski triatlon kup.

Format utrke je specifičan jer se sastoji od više polufinalnih utrka u kojima samo 30 najboljih ostvaruje prolaz u finale.

U polufinalu se je plivalo 500 m, dok se je 12 km vozila bicikla i 3.2 km trčalo.

Hrvatsku su predstavljali Nika Begić (TK Triton), Elisabetta Vitasović i Duje Marić (TK Pula), te Josip Živković (TK Petar Zrinski).

Nika Begić je u svojoj polufinalnoj utrci zauzela 19. mjesto s vremenom 47:49, dok je nastupom u idućoj utrci, Elisabetta Vitasović s vremenom 45:29 zauzela 22. mjesto. Josip Živković je u svojoj utrci zauzeo 18. mjesto s vremenom 39:33, dok je Duje Marić stigao na 23. mjestu s vremenom 39:42.

Idućega dana održane su i finalne utrke u kojima je pobjedu kod muškaraca u juniorskoj kategoriji ostvario Bence Bicsák (HUN), te Elise Salt (NZL) kod djevojaka.